Pravidelné investování do fondů – měsíční zabezpečení pro budování Vašeho kapitálu

Pomocí pravidelného investování si můžete majetek vybudovat po malých krocích. Investovat lze už od částky 1.000,- Kč měsíčně. Výši pravidelné investice můžete kdykoliv změnit, nezáleží na tom, pokud chcete jednou investovat více nebo méně. Investovaný kapitál přesto pracuje dále pro Vás. Investování do investičních fondů je tak ideálním produktem pro soukromé zabezpečení do důchodu!

Pravidelné investování – přehled výhod:

Cost-Average-Effekt“ (efekt průměrných nákladů) – Při stále stejných investovaných částkách se automaticky při nízkých kurzech nakupuje více a při vysokých kurzech naopak méně podílů ve fondu. Dlouhodobě se tím snižuje průměrná kupní cena podílů. Optimálně se tak využívá kolísání kurzu. Už při nízkých částkách profitujete ze znalostí profesionálních fondových specialistů a máte stejné výhody jako velcí nebo institucionální investoři. Díky široké diverzifikaci se minimalizuje kurzové riziko.

Takto využíváte výhody pravidelného investování do fondu

Abyste mohli využívat všech výhod, měly by být Vaše vklady opravdu pravidelné. Není to však povinnost. Měsíční investovanou částku můžete kdykoliv zvýšit nebo snížit a v případě potřeby můžete vklady úplně přerušit.

Poznámka:
Finanční investice je typicky spojena s určitými riziky, ke kterým je nutné přihlédnout před každým investičním rozhodnutím. Hodnota investice i z ní odvozený příjem mohou podléhat výkyvům a nejsou garantovány. Existuje i možnost, že investor svoji investovanou sumu zpět nedostane. Diverzifikace sice může tržní riziko snížit, ale úplně před ním neochrání.
Předtím, než se rozhodnete pro investici do fondu, byste se měli v každém případě bezpodmínečně poradit s profesionálním odborníkem na investice.